Jesteś tutaj: » Aktualności

Marszałek Województwa zaprasza na warsztaty
BaSk | Liczba odsłon: 2462

Andrzej Łoś, marszałek województwa dolnośląskiego i Tadeusz Luty, rektor Politechniki Wrocławskiej organizują 9 października, we wtorek warsztaty „Nie ma barier. Dolny Śląsk”. Tematem spotkania, przygotowanego dla architektów i uczestników, będzie przedstawienie innowacyjnych rozwiązań w architekturze przyjaznej osobom niepełnosprawnym. Bezpłatne warsztaty rozpoczną się o godzinie 10 w pensjonacie Jana Pawła II we Wrocławiu.

Kampania społeczna „Nie ma barier. Dolny Śląsk” pomaga w aktywizacji osób niepełnosprawnych, często poprzez zmianę negatywnego wizerunku tej grupy społecznej. Trzeba tym samym zmiany myślenia, by móc pokonywać bariery architektoniczne.

Celem szkolenia „Nie ma barier. Dolny Śląsk. Innowacyjne rozwiązania w architekturze przyjaznej osobom niepełnosprawnym” jest właśnie upowszechnienie sposobu myślenia w projektowaniu budynków i przestrzeni dostępnych dla wszystkich użytkowników, niezależnie od stopnia niepełnosprawności.

W pierwszej części szkolenia uczestnicy zapoznają się z innowacyjnymi założeniami projektowania uniwersalnego, a w drugiej będą mogli wczuć się w rolę osoby niewidomej, czy poruszającej się na wózku.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie uczestnictwa elektronicznie (Katarzyna.Janicka@pwr.wroc.pl) lub telefonicznie 071 320 26 80.

Projekt realizowany jest pod patronatem SARPWROCŁAW, a współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu Państwa.

red. BaSk

Odsłonięcie krasnala na wózku

GALA PODSUMOWUJĄCA W WAŁBRZYCHU

3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych