Jesteś tutaj: » Aktualności

Odsłonięcie krasnala na wózku
BARTŁOMIEJ SKRZYŃSKI | Liczba odsłon: 4952

3 grudnia, o czym informowaliśmy na portalu, był obchodzony Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych z tej okazji organizuje 8 grudnia na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego uroczystą galę. Przed galą, na jednej z głównych ulic Wrocławia zostanie odsłonięty wyjątkowy krasnal – KRASNAL NA WÓZKU.

GALA PODSUMOWUJĄCA W WAŁBRZYCHU
BARTŁOMIEJ SKRZYŃSKI | Liczba odsłon: 5233

Istota w zmianie mentalności 

1 grudnia, w sobotę na wałbrzyskiej gali Wrocławskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego podsumowano działania I edycji kampanii „Nie ma barier. Dolny Śląsk”. Do sali bankietowej hotelu Maria zawitało ponad 250 gości, w tym władze gminne, powiatowe, przedstawiciele kuratorium, a także dolnośląscy parlamentarzyści.  

Wizerunek niepełnosprawnych w mediach - debata w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego
Agata Syposz - Stowarzyszenie ECEM | Liczba odsłon: 2623

Jaki wizerunek niepełnosprawnych tworzą media? Czy istnieje podział na My i Oni? Jak mówić o niepełnosprawnych? Na te i wiele innych pytań odpowiadali uczestnicy i goście debaty „Przedłużenia zmysłów? Niepełnosprawni i media”.

Podsumowanie I edycji kampanii „Nie ma barier. Dolny Śląsk” / Gala w Wałbrzychu
Bartłomiej Skrzyński | Liczba odsłon: 2497

1 grudnia w Wałbrzychu Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego uroczyście podsumują działania kampanii społecznej „Nie ma barier. Dolny Śląsk”.  Udział w Gali zapowiedzieli m.in. Andrzej Łoś - marszałek województwa, władze gminne i powiatowe, a także dolnośląscy parlamentarzyści.

Konkurs fotograficzny "Nie ma barier. Dolny Śląsk" - do wygrania 2 tys. złotych!
Bartłomiej Skrzyński | Liczba odsłon: 2621

Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych przypomina o ogłoszonym konkursie fotograficznym dla wszystkich mieszkaców Dolnego Śląska. Tematem przewodnim jest szeroko rozumiane życie osób niepełnosprawnych w naszym województwie. Prace mogły i mogą być wykonane w latach 2005-2007.  Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Za zajęcie pierwszego miejsca można otrzymać 2000 złotych!

Marszałek Województwa zaprasza na warsztaty
BaSk | Liczba odsłon: 2638

Andrzej Łoś, marszałek województwa dolnośląskiego i Tadeusz Luty, rektor Politechniki Wrocławskiej organizują 9 października, we wtorek warsztaty „Nie ma barier. Dolny Śląsk”. Tematem spotkania, przygotowanego dla architektów i uczestników, będzie przedstawienie innowacyjnych rozwiązań w architekturze przyjaznej osobom niepełnosprawnym. Bezpłatne warsztaty rozpoczną się o godzinie 10 w pensjonacie Jana Pawła II we Wrocławiu.

III TRZEBNICKIE FORUM INTEGRACYJNE
Bartłomiej Skrzyński | Liczba odsłon: 4826

Aktywni niepełnosprawni

15 września odbyło się III Trzebnickie Forum Integracyjne. Po raz kolejny w hali wystawowej firmy Reha-pol-a rozmawiano o aktywizacji osób niepełnosprawnych. W spotkaniu, zorganizowanym w ramach kampanii „Nie ma barier. Dolny Śląsk”, uczestniczyli m.in. Patrick Vermeiren właściciel grupy Vermeiren (w skład której wchodzi Reha-pol-a), Sławomir Golec, dyrektor Reha-pol-a, a także posłowie Sławomir Piechota i Jarosław Duda.

Konferencja „Uwolnij rozum od barier” w Górze
BARTŁOMIEJ SKRZYŃSKI | Liczba odsłon: 4273

Bariery mentalne 

Sytuacja i problemy osób niepełnosprawnych były także poruszane podczas wakacyjnej konferencji „Uwolnij rozum od barier” w Górze. – Serdecznie witam i dziękuję za przybycie gościom z Wrocławia, którzy bardzo dobrze znają problemy tej grupy społecznej - mówiła Beta Pona, starosta górowski.
Na spotkaniu nie mogło zatem zabraknąć m.in. Sławomira Piechoty, przewodniczącego Rady Programowej Wrocławskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, posła na Sejm, Tadeusza Krasonia, prezesa WSON-u i przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego – Andrzeja Mańkowskiego, dyrektora wydziału ds. osób niepełnosprawnych, a także przedstawicieli gmin i powiatów.
 

NIEPEŁNOSPRAWNY TEŻ MOŻE BYĆ ARTYSTĄ!
Maria Feliks | Liczba odsłon: 2539

W ramach kampanii społecznej na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych „Nie ma barier. Dolny Śląsk” Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział we Wrocławiu i Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych organizują w Wałbrzychu dla osób niepełnosprawnych warsztaty literackie „Bliżej Słowa”.  

Głównym celem warsztatów jest kulturalna aktywizacja osób niepełnosprawnych poprzez uczestnictwo w  działalności artystycznej – w tym przypadku poprzez poznawanie i tworzenie literatury.

Zapraszamy na III TRZEBNICKIE FORUM z firmą REHA-POL-A
Sztab "Nie ma barier. Dolny Śląsk"/red.BaSk | Liczba odsłon: 2442

III TRZEBNICKIE FORUM z firmą REHA-POL-A

15 września odbędzie się w Trzebnicy III forum integracyjne. W spotkaniu pr. "Atywni Niepełnosprawni - dzięki nowoczesnym pomocom technicznym" weźmie udział m.in. Patrick Vermeiren, współwłaścciel Vermeiren N.V., a także Sławomir Piechota przewodniczący Rady Programowej WSON, Sławomir Golec, prezes Reha-pol-A i Tadeusz Krasoń, prezes Wrocławskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.

 

Przewodnik turystyczny po Dolnym Śląsku
2007-08-26 23:11:29 | Bartłomiej Skrzyński | Liczba odsłon: 2617

Przewodnik turystyczny po Dolnym Śląsku dla niepełnosprawnych. 

W miniony wtorek we Wrocławiu zaprezentowano pierwszy w kraju przewodnik turystyczny dla osób niepełnosprawnych. Zawiera on 105 tras spacerowo –turystycznych po Dolnym Śląsku. Autorem jest Bohdan Krakowski z wrocławskiego integracyjnego klubu kajakowego „Kapok”. Przewodnik został opracowany wspólnie z osobami niepełnosprawnymi.

Konferencja w Zgorzelcu
2007-08-26 22:41:47 | Bartłomiej Skrzyński | Liczba odsłon: 3803

Inauguracja kampanii „Nie ma barier. Dolny Śląsk” w Zgorzelcu - Istotnym jest, aby mówić i pokazywać to, co osoba niepełnosprawna może zrobić, a nie czego nie może – mówił poseł Sławomir Piechota, na konferencji (25.06) w Zgorzelcu inaugurującej kampanię społeczną „Nie ma barier. Dolny Śląsk”. W Starostwie Powiatowym zjawili się przedstawiciele urzędów gminnych i powiatowych z regionu, a także goście z Niemiec. W sumie 11 prelegentów i ponad 60 uczestników rozmawiało o sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce i na Dolnym Śląsku.

Inauguracja kampanii NIE MA BARIER. Dolny Śląsk
2007-08-26 22:01:28 | Bartłomiej Skrzyński | Liczba odsłon: 4078

Nie ma barier. Dolny Śląsk 25 czerwca podczas konferencji w Zgorzelcu na temat.: „Sytuacji osób niepełnosprawnych na Dolnym Śląsku i w Polsce” została zainaugurowana kampania społeczna „Nie ma barier. Dolny Śląsk”. Wcześniej o tym programie, podczas specjalnie zorganizowanej w czwartek (20.06) konferencji prasowej, poinformowali dziennikarzy Sławomir Piechota - poseł na Sejm, Tadeusz Krasoń – prezes Wrocławskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych i w imieniu marszałka Robert Banasiak – dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. 

Odsłonięcie krasnala na wózku

GALA PODSUMOWUJĄCA W WAŁBRZYCHU

3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych